Zvolenská Slatina obnovila a rozšírila škôlku, teraz môže pojať až 125 detí


Dátum: 23.05.2019

Obrázok k aktualite Zvolenská Slatina obnovila a rozšírila škôlku, teraz môže pojať až 125 detí
Zhruba o 25 miest, na 125, sa aktuálnou prestavbou a rozšírením zvýši kapacita materskej školy (MŠ) v obci Zvolenská Slatina v okrese Zvolen. Škôlku by mali asi po ročnej rekonštrukcii skolaudovať v najbližších dňoch.

Z_Slatina619069
Stavba asi za 750.000 eur bola v uplynulých rokoch najväčšou investíciou miestnej samosprávy. Obec na stavbu získala nenávratný finančný príspevok (NFP) z Ministerstva hospodárstva SR vo výške asi 340.000 eur. "Keďže celkové predpokladané výdavky na projekt sú vyššie ako poskytnutá dotácia, obec dofinancovala projekt z vlastných zdrojov," uviedla pre TASR starostka Mária Klimentová.

Počet obyvateľov Zvolenskej Slatiny každoročne mierne stúpa, pribúdajú nové domy a kapacita škôlky už nepostačovala. "Aktuálne evidujeme asi 2830 obyvateľov," pripomenula starostka. Ešte tento rok chcú zrekonštruovať aj cestu vedúcu k škôlke a vytvoriť aj spevnenú plochu na parkovanie vozidiel.

Obec začala v týchto dňoch opravovať aj hasičskú zbrojnicu a jej okolie. Na túto investíciu získala 30.000 eur z Ministerstva vnútra (MV) SR a ďalších asi 15.000 eur obec dofinancuje z vlastných zdrojov.

Vedenie obce podpísalo tento týždeň aj zmluvu s MV SR, ktorou získava finančné prostriedky na premenu domu na Družstevnej ulici na komunitné centrum. Výška dotácie je 304.432 eur, vlastné zdroje obce tvoria 16.190 eur.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu