Zvolenská nemocnica na výstavbu urgentného príjmu doteraz preinvestovala 4,3 mil. eur


Dátum: 20.04.2021

Obrázok k aktualite Zvolenská nemocnica na výstavbu urgentného príjmu doteraz preinvestovala 4,3 mil. eur
Nemocnica Zvolen už druhý rok pokračuje vo výstavbe nového komplexu urgentného príjmu. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, z celkovej hodnoty projektu vo výške 7,1 mil. eur už preinvestovali na stavbu 4,3 mil. eur. Samotná stavba je aktuálne ukončená a začal proces odovzdania stavby a jej kolaudácia. Nemocnica predpokladá, že spustenie prevádzky nového urgentu môžu pacienti očakávať už koncom tohto leta.

Stavba pod názvom „Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenie poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Zvolen“ sa začala na jeseň 2019 a zahŕňa tri stavebné objekty – urgentný príjem, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a centrálne operačné sály. Celková hodnota projektu je aj so spolufinancovaním Nemocnice Zvolen 7,1 milióna eur, pričom projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Stavbu realizuje spoločnosť Chemkostav a. s. Michalovce, ktorá zvíťazila vo verejnej súťaži na zhotoviteľa. Súčasťou projektu je aj dodávka zdravotníckej techniky.

„Výstavba nového urgentného príjmu významným spôsobom zasiahla do chodu nemocnice. Rada by som vyjadrila poďakovanie najmä všetkým pacientom a návštevníkom za trpezlivosť s organizačnými zmenami, ktoré si výstavba vyžiadala, a zhotoviteľovi, že zvládol náročné obdobie, ktoré nikto z nás nemohol predpokladať, že príde a bude trvať tak dlho,“ uviedla riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá. Nový urgentný príjem bude znamenať výrazné zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti tak pre pacientov, ako aj zdravotníkov, a priblíži nemocnicu aj v oblasti urgentnej medicín na modernú úroveň tretieho tisícročia.

Zdroj :SITA


Skočiť na hlavné menu