Zvolen plánuje rekonštrukciu materskej školy Prachatická za takmer 610-tisíc eur


Dátum: 22.07.2021

Obrázok k aktualite Zvolen plánuje rekonštrukciu materskej školy Prachatická za takmer 610-tisíc eur

Poslanci mestského zastupiteľstva vo Zvolene na svojom utorkovom rokovaní schválili projekt rekonštrukcie materskej školy na Prachatickej ulici 45. Ako vyplýva z predložených materiálov, celkové výdavky projektu sú 609 467,33 eur, pričom mesto požiada o nenávratný finančný príspevok vo výške 578 993,96 eur a zvyšných 5 % bude financovať z vlastných zdrojov.

Predmetom projektu je rekonštrukcia pavilónu A, kde sa vykoná zateplenie budovy, výmena otvorových konštrukcií, nová elektroinštalácia, zdravotnícka inštalácia, ústredné kúrenie, vzduchotechnika a ostatné rekonštrukčné práce v interiéri. Súčasťou projektu je aj interiérové vybavenie škôlky, zabezpečenie informačnej techniky a učebných pomôcok.

Pavilón je v súčasnosti prenajímaný tretím subjektom. „Rekonštrukciou vzniknú nové priestory materskej školy - dve triedy vrátane herne a spálne, kompletne zariadené sociálne zariadenia pre deti aj dospelých, šatne pre deti, miestnosť pre učiteľky, upratovačku, nová kuchynka a tiež telocvičňa pre deti,“ popisuje sa v projekte s tým, že rekonštrukciou sa zvýši kapacita materskej školy o 40 detí predškolského veku.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu