Zvolen: Obstarávanie na obnovu parku na Zlatom potoku sa blíži ku koncu


Dátum: 13.11.2022

Obrázok k aktualite Zvolen: Obstarávanie na obnovu parku na Zlatom potoku sa blíži ku koncu
Verejné obstarávanie na práce na obnovu parku Jozefa Dekréta Matejovie na sídlisku Zlatý potok vo Zvolene sa blíži ku koncu. V súčasnosti je proces vyhodnocovania ponúk, TASR to potvrdil hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.

Pripomenul, že preto zatiaľ nie je možné zverejniť bližšie informácie k verejnému obstarávaniu. S obnovou parku plánovala samospráva začať tento rok. Pre zvyšovanie cien stavebných materiálov však dodávateľ stavby mestu oznámil, že nie je schopný zrekonštruovať park za cenu zo súťaže. "Vyhlásili sme teda nové verejné obstarávanie, uchádzač, ktorý sa prihlásil, však nesplnil všetky stanovené podmienky. Preto sme spustili ďalšiu súťaž na dodávateľa stavby," uviedla pre TASR dosluhujúca primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Práce budú zamerané na rekonštrukciu priestoru i na vodozádržné opatrenia. Okrem iného počíta tento projekt s osadením nádrží na zachytávanie dažďovej vody stekajúcej z vyššie položených častí sídliska, ktorá mala byť následne používaná na zavlažovanie zelene v parku. Mesto získalo na túto rekonštrukciu viac ako 250.000 eur z eurofondov

Podľa oznámenia záujemcovia mohli svoje ponuky predkladať do 13. októbra. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola cena.

Zdroj:  TASR

Skočiť na hlavné menu