Zvolen má nový predstaničný priestor, prepája autobusy, vlaky a MHD


Dátum: 04.03.2022

Obrázok k aktualite Zvolen má nový predstaničný priestor, prepája autobusy, vlaky a MHD
Kompletne zrekonštruovaný a zrevitalizovaný predstaničný priestor otvorili v piatok vo Zvolene. Mesto na jeden z najnákladnejších projektov za uplynulé roky získalo z eurofondov 1,8 milióna eur.

„Od oznámenia, že sme na tento projekt získali finančné prostriedky, až po dnešný deň síce ubehli štyri roky, pretože len celý následný proces obstarávania a schvaľovania trval dva a pol roka, obyvateľom a návštevníkom ale v končenom dôsledku prináša oveľa väčší komfort pri cestovaní, pretože prepája na jednom mieste autobusovú prepravu, cestovanie MHD a železničnú dopravu,“ uviedla pre TASR primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

V predstaničnom priestore vydláždili 10.000 metrov štvorcových (m2) plochy, stavba priniesla aj 3000 m2 zelených plôch, zdvojnásobil sa tiež počet parkovacích miest na 96. „Zrekonštruovala sa aj celá kanalizácia a v priestore pribudlo 120 kusov záhradných svietidiel, 19 kusov stožiarových svietidiel, 23 nových lavičiek a 47 nových smetných košov,“ uviedol pre TASR technický dozor stavby Ján Šramko.

Zrekonštruovali a prekryli aj známy a miestnymi obyvateľmi a cestujúcimi navštevovaný staničný medokýš. „Pri demontáži výtokového zariadenia ale prestal prameň tiecť. Oslovili sme ale odborníkov, ktorí by mali navrhnúť technické riešenie na jeho oživenie,“ doplnil Šramko.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu