ŽSK spustil výstavbu cyklotrasy z Hričovskej priehrady do obce Kotešová


Dátum: 06.04.2022

Obrázok k aktualite ŽSK spustil výstavbu cyklotrasy z Hričovskej priehrady do obce Kotešová
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) v stredu spustil výstavbu sedemkilometrového úseku cyklotrasy z priehradného múru Hričovskej priehrady do obce Kotešová v okrese Žilina. Podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej bude súčasťou 10,5 kilometra dlhej cyklotrasy z Kotešovej do mestskej časti Žiliny Považský Chlmec.

Doplnila, že sedemkilometrový úsek by mali dokončiť za osem mesiacov a výška investície je viac ako jeden milión eur. Ďalší úsek v dĺžke 3,5 kilometra do Žiliny-Považského Chlmca dočasne vyriešia dopravným značením na existujúcej ceste II/507, ktorá je v správe ŽSK.

Výstavbu cyklotrasy financuje ŽSK z fondov Európskej únie (EÚ) v rámci operačného programu IROP. "Pre nás je to dôležitý začiatok ďalšej realizácie cyklotrasy, ktorá je súčasťou Cyklovážskej magistrály. V regióne máme zhruba 44 jej úsekov, ktoré potrebujeme pripraviť do stavu, aby sa dali realizovať," uviedla Jurinová.

Zhotoviteľom úseku je spoločnosť Metrostav DS. "Od februára sme realizovali prípravné práce - výruby a odlesnenie. Momentálne je tu 15 až 20 ľudí, ktorí pracujú na predkládkach inžinierskych sietí. V čase najintenzívnejších prác by malo cyklotrasu budovať zhruba 50 ľudí," dodal oblastný riaditeľ spoločnosti Peter Fuček.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu