ŽSK opraví cestu medzi Čadcou a Makovom za 1,2 milióna eur z eurofondov


Dátum: 11.02.2020

Obrázok k aktualite ŽSK opraví cestu medzi Čadcou a Makovom za 1,2 milióna eur z eurofondov
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) uzavrel s poľským okresom Žywiec zmluvu o cezhraničnej spolupráci, ktorej výsledkom bude takmer sedem kilometrov nových ciest v celkovej investícii viac ako 1,2 milióna eur. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Doplnila, že cieľom spoločného projektu je zvýšiť atraktivitu pohraničného územia prostredníctvom modernizácie cestnej siete. "V rámci projektu sa bude rekonštruovať cesta II/487 medzi Čadcou a Makovom, kde sa opraví šesť úsekov v celkovej dĺžke 6,9 kilometra. Súčasťou prác na poľskej strane bude oprava viac ako štvorkilometrového úseku ciest," uviedla Remencová.

"Teším sa, že sa nám podarilo opäť uspieť s projektom a získame potrebné financie na ďalšiu obnovu ciest. Len z rozpočtu ŽSK sa veľké investície nedajú realizovať. Práve prostriedky z eurofondov nám umožňujú modernizovať roky zanedbávanú infraštruktúru," povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Pripomenula, že minulý rok ŽSK zo zdrojov Európskej únie (EÚ) opravil trojkilometrový úsek medzi Varínom a Zázrivou. "Máme už schválené prostriedky na ďalšiu etapu tejto cesty, ktorá je dôležitou spojnicou medzi horným Považím a Oravou. Po zime bude pokračovať napríklad aj oprava viac ako štvorkilometrového úseku cesty na Semeteši, aj takmer šesťkilometrového úseku vo Vitanovej," dodala Jurinová.

Podpis zmluvy o poskytnutí finančného príspevku je naplánovaný na apríl 2020, práce na ceste sa budú môcť začať po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby. Projekt bude hradený z finančných zdrojov EÚ z programu Interreg PL-SK, uzavrela Remencová.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu