Zrekonštruovali frekventovaný úsek Kapušany – Demjata za štyri milióny eur


Dátum: 21.10.2020

Obrázok k aktualite Zrekonštruovali frekventovaný úsek Kapušany – Demjata za štyri milióny eur
Viac ako štyri milióny eur stála rekonštrukcia frekventovaného úseku Kapušany – Demjata (okres Prešov), ktorý v utorok 20. októbra odovzdali do užívania. Rekonštrukciu úseku dlhého takmer 6,5 kilometra zabezpečovala Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK), zhotoviteľom bola spoločnosť Colas Slovakia, a.s., Košice. Ide v poradí o tretí úsek projektu podporeného z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), preto spoluúčasť krajskej samosprávy predstavovala 600-tisíc eur. Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

S rekonštrukciou úseku sa začalo ešte vlani a trvala 14 mesiacov. “Jeho súčasťou je jedenásť priepustov, šesť mostov, oporné múry a zárubný múr v obci Demjata,“ uviedol riaditeľ Správy a údržby ciest PSK Marcel Horváth. Ako dodal, modernizácia si vyžiadala výmenu vozovky a zvodidiel, obnovu vodorovného dopravného značenia a zvýraznenie zvislého dopravného značenia pri priechodoch pre chodcov. „Táto cesta je vysoko frekventovaná ľuďmi, ktorí cestujú za prácou a do školy medzi Prešovom a Bardejovom, ale aj turistami v rámci cestovného ruchu,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Aktuálne je podľa Horvátha hotový úsek Kapušany – prieťah a Fulianka – Demjata. S rekonštrukčnými prácami medzi Kapušanmi a Fuliankou sa počíta na jar budúceho roku po zimnej údržbe. Ide zhruba o kilometrový úsek cesty aj s okruhovým objazdom, ktorý sa napojí na obchvat Kapušian. Na jar budúceho roku by mali práce pokračovať z Demjaty až do obce Raslavice, kde sa preinvestuje viac ako tri milióny eur. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa.
Úsek Kapušany – Demjata je po ceste Prešov – Klenov a Janovce – Kľušov už tretím z pätice cestných komunikácií rekonštruovaných aj z európskych zdrojov v rámci projektu Modernizácie cestnej infraštruktúry v Prešovskom samosprávnom kraji s objemom takmer 18 miliónov eur. Do konca októbra budú oficiálne odovzdané do užívania aj úseky Poprad – Starý Smokovec a Malá Poľana – Medzilaborce.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu