Zmluva na výstavbu kysuckej D3 je podpísaná


Dátum: 23.11.2016

Obrázok k aktualite Zmluva na výstavbu kysuckej D3 je podpísaná
Obyvatelia Čadce a jej okolia môžu začať odpočítavať čas, kedy sa odľahčí dopravná situácia na Kysuciach. Zmluva na výstavbu diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec bola dnes podpísaná.  Motoristi budú využívať  diaľnicu o štyri roky.
 
Osobne som sa bol presvedčiť o dopravnej situácii na Kysuciach. Rozprával som sa s ľuďmi v regióne, ktorým súčasná dopravná situácia komplikuje každodenný život. Chcem požiadať ľudí v regióne, ale aj starostov, aby boli trpezliví počas výstavby, ktorá určite ovplyvní dopravu, ale po jej dokončení sa im výrazne uľaví,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.  

Diaľnica D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec má 5,673 km, avšak ide o zložitú a náročnú stavbu. Do veľkej miery prechádza mimoriadne komplikovaným terénom a zastavaných územím. Časť tohto úseku bude vedený estakádou ponad obývané územie. Zhotoviteľ postaví celkom 2 polovičné mimoúrovňové križovatky, 18 mostov, 41 geotechnických konštrukcií a 28 protihlukových stien.
Financovať sa bude hlavne z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra a zo špeciálneho fondu cezhraničnej spolupráce - Nástroja na prepojenie Európy – CEF.

Zdroj: tlačová správa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
 
Skočiť na hlavné menu