Zlaté Moravce: V areáli materskej školy vzniká komunitné centrum


Dátum: 19.10.2020

Obrázok k aktualite Zlaté Moravce: V areáli materskej školy vzniká komunitné centrum
V Zlatých Moravciach sa v týchto dňoch začala výstavba nového komunitného centra. Zariadenie vznikne v areáli materskej školy na Slnečnej ulici na pozemku s výmerou približne 500 metrov štvorcových.

„V apríli tohto roku sme na pozemku zbúrali krídlo škôlky, čím sa priestor uvoľnil pre výstavbu centra. Škôlka krídlo budovy dlhé roky nevyužívala, dôvodom bol havarijný stav objektu,“ informovalo vedenie mesta. Jeho renováciu neodporučili ani stavební odborníci z dôvodu narušenej statiky. Za búracie práce samospráva zaplatila 23.376 eur.

Výstavba komunitného centra by mala trvať deväť mesiacov. Samospráva získala na výstavbu nenávratný finančný príspevok 295.788 eur z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR z operačného programu Ľudské zdroje. „Táto suma predstavuje 95 percent z celkových oprávnených výdavkov na realizáciu aktivít, ktoré sú vyčíslené na 311.356 eur. Zvyšných päť percent, čo je v prepočte 15.568 eur, je hradených z rozpočtu mesta,“ uviedla Miroslava Kováčová z Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Komunitné centrum bude určené pre sociálne vylúčené skupiny obyvateľstva, jednotlivcov i celé rodiny. Sociálnu pomoc, poradenstvo a rôzne vedomosti v ňom budú môcť nájsť osoby z marginalizovaných rómskych komunít, seniori, občania s ťažkým zdravotným postihnutím, viacdetné rodiny či slobodní rodičia.​


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu