Zlaté Moravce: Mesto zrevitalizuje vnútrobloky, vybuduje oddychové zóny


Dátum: 30.07.2022

Obrázok k aktualite Zlaté Moravce: Mesto zrevitalizuje vnútrobloky, vybuduje oddychové zóny
Mesto Zlaté Moravce vybuduje nové oddychové zóny a detské ihriská na území mesta. Na revitalizáciu vnútroblokov získala samospráva nenávratný finančný príspevok z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vo výške 329.571 eur, informovala Miroslava Kováčová, vedúca oddelenia strategických činností na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach.

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú sumu 346.917 eur, pričom spolufinancovanie mesta dosiahne 17.346 eur. Hradené bude z rozpočtu mesta. Cieľom projektu je regenerácia vnútroblokov v meste Zlaté Moravce s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Projekt zahŕňa vybudovanie oddychovej zóny vhodným mestským mobiliárom, prvkami detského ihriska a rozšírením verejného osvetlenia, skonštatovala Kováčová.

V rámci projektu plánuje radnica revitalizovať štyri lokality. Medzi ne patria vnútrobloky na Žitavskom nábreží, Hviezdoslavovej 32–34, Hviezdoslavovej 36–40 a vnútroblok na Mojmírovej 7–11. S realizáciou projektu začne samospráva po ukončení verejného obstarávania, doplnila Kováčová.

Zdroj: TASR

 
Skočiť na hlavné menu