Žilinský samosprávny kraj zrekonštruoval vybrané úseky cesty II/584 za viac ako dva milióny eur, pomohli eurofondy


Dátum: 23.11.2023

Obrázok k aktualite Žilinský samosprávny kraj zrekonštruoval vybrané úseky cesty II/584 za viac ako dva milióny eur, pomohli eurofondy
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) v tomto roku zrekonštruoval vybrané úseky cesty II/584 v Demänovskej Doline a medzi Liptovskými Matiašovcami a Hutami v okrese Liptovský Mikuláš. Ako informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová, celková investícia presiahla dva milióny eur. Rekonštrukcia a modernizácia vybraných úsekov bola financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu s päťpercentnou spoluúčasťou ŽSK.

„Je to naozaj veľká investícia a verím, že pre vodičov bude jazda týmto úsekom plynulejšia a hlavne bezpečnejšia. Dovolím si pripomenúť, že v Jasnej sa v januári uskutoční Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní a cesta bude naozaj vyťažená," poznamenala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. V obci Demänovská Dolina bol pod cestou II/584 vybudovaný 70 metrov dlhý železobetónový oporný múr, ktorý nahradil pôvodný kamenný oporný múr z 50. rokov minulého storočia. Súčasťou rekonštrukcie úseku cesty v Demänovskej Doline bolo aj zosilnenie povrchu cesty v celkovej dĺžke 2,7 km a výmena bezpečnostných zariadení. Medzi obcami Huty a Liptovské Matiašovce zasa zhotoviteľ postavil železobetónový oporný múr pod cestou pre zabezpečenie stability telesa cesty a následne rekonštruoval všetky konštrukčné vrstvy vozovky. ŽSK avizuje, že pre budúci rok je tu pripravená výmena asfaltového povrchu na trojkilometrovom úseku cesty II/584.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu