Žilinský samosprávny kraj zmodernizuje 12 stredných škôl za vyše 13 miliónov eur z eurofondov.


Dátum: 06.12.2019

Obrázok k aktualite Žilinský samosprávny kraj zmodernizuje 12 stredných škôl za vyše 13 miliónov eur z eurofondov.
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) zmodernizuje 12 stredných škôl za vyše 13 miliónov eur z eurofondov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Doplnila, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR predložilo výzvu na zvýšenie počtu žiakov na praktickom vyučovaní. "ŽSK podal projektové zámery 12 stredných odborných škôl (SOŠ) a so všetkými uspel. Z prostriedkov z výzvy chce samosprávny kraj podporiť odborné vzdelávanie a zvýšiť kvalitu materiálno-technického vybavenia stredných škôl," uviedla Remencová.

Práce v školách sa podľa nej budú líšiť podľa potreby. Niekde sa zrealizujú stavebné úpravy hlavnej budovy školy a dielní, inde sa zmodernizujú odborné učebne a laboratóriá. "Už dnes je na trhu problém nájsť murára, stolára či klampiara. Klesajúci záujem vidíme aj v školách. S odborom školstva hľadáme spôsoby, ako odborné vzdelávanie podporiť. Jednou z možností je modernizovať školy, aby boli pre žiakov atraktívne a dokázali im poskytovať kvalitné vzdelávanie v kvalitnom prostredí. Eurofondy sú pre nás v tomto veľkou pomocou, keďže nie všetko je možné zrealizovať len z rozpočtu samosprávneho kraja," povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Aktuálne sa pracuje v troch školách, ďalšie sú v procese verejného obstarávania. Stavebné práce by mali byť ukončené v septembri 2020, dodala Remencová.

Zdroj : TASR

Skočiť na hlavné menu