Žilina zrekonštruovala materskú školu na Petzvalovej ulici


Dátum: 11.06.2020

Obrázok k aktualite Žilina zrekonštruovala materskú školu na Petzvalovej ulici
Mesto Žilina ukončilo v uplynulých dňoch rekonštrukčné práce v Materskej škole (MŠ) na Petzvalovej ulici v Žiline. Investíciu za viac ako 548.000 eur samospráva znížila verejným obstarávaním zhruba o 100.000 eur, projekt z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) spolufinancovala z rozpočtu mesta sumou vyše 22.000 eur. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Rekonštrukčné práce sa podľa neho dotkli zateplenia budovy, modernizácie osvetlenia a vykurovania, dobudovania núteného vetrania rekuperáciou či zabezpečenia bezbariérového prístupu do budovy. "Zníženie súčasnej spotreby energie v MŠ by sa malo v budúcnosti prejaviť v nižších nákladoch na prevádzku a v úspore finančných prostriedkov," uviedol Miškovčík.

 "Veľmi ma teší, že zmysluplné projekty nachádzajú podporu v podobe externého financovania. Zníženie nákladov na prevádzku v MŠ Petzvalova po jej rekonštrukcii je východiskom na realizáciu ďalších aktivít mesta na zlepšenie stavu budovy, vybavenia, ako aj prípadného rozširovania kapacity školy. Týmto projektom súčasne napĺňame priority zeleného mesta – znižujeme environmentálne zaťaženie a zlepšujeme kvalitu životného prostredia," podotkol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Miškovčík vysvetlil, že MŠ na Petzvalovej ulici je panelová stavba z 90. rokov minulého storočia a tvoria ju tri pavilóny spojené átriom. "Budova pozostáva zo šiestich tried s kapacitou 126 detí, väčšinou bývajúcich na sídlisku Hájik. Každá trieda má k dispozícii spálňu, šatne pre deti a umyvárne. Ďalej sa tam nachádza technické, hygienické a administratívne zázemie budovy a tiež telocvičňa i jedáleň," dodal hovorca mesta Žilina.​

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu