Žilina získala na modernizáciu učební ZŠ viac ako jeden milión eur


Dátum: 25.09.2020

Obrázok k aktualite Žilina získala na modernizáciu učební ZŠ viac ako jeden milión eur
Mesto Žilina získalo viac ako jeden milión eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na modernizáciu odborných učební základných škôl (ZŠ). Jazykové, prírodovedné, polytechnické a špecializované učebne s informačno-komunikačnou technikou začne v 12 školách modernizovať na konci septembra. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Doplnil, že v ZŠ Lichardova sa vybuduje nová jazyková trieda a zmodernizuje sa učebňa fyziky a knižnica. "V rámci projektu sa zmodernizujú odborné učebne aj v ZŠ Školská 49, Jarná, Do Stošky, Limbová, ZŠ a MŠ Gaštanová. Odborné učebne a knižnice sa obnovia aj v ZŠ Martinská, V. Javorku, Slovenských dobrovoľníkov a ZŠ a MŠ na Ulici sv. Gorazda 1 v Žiline. Na obnovu existujúcich a budovanie nových odborných a jazykových učební sa projekt zameria v ZŠ Námestie mladosti 1, ZŠ Karpatská zriadi školskú knižnicu a odborné učebne. V prvej etape projektu v nasledujúcich týždňoch pribudne v školách nový nábytok," uviedol Miškovčík.

"Počas letných mesiacov sme pracovali na realizácii rekonštrukčných prác v ZŠ a na príprave nových projektov. Je prioritou mesta, aby mali školy vyhovujúce zázemie, v ktorom sa žiaci a učitelia cítia naozaj dobre. Som veľmi rád, že aj aktuálne realizovanými projektmi sa zvýši kvalita vzdelávania v žilinských ZŠ," povedal primátor Peter Fiabáne.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu