ŽILINA: Revitalizácia vnútrobloku na sídlisku Vlčince stála viac ako 730-tisíc eur


Dátum: 12.11.2023

Obrázok k aktualite ŽILINA: Revitalizácia vnútrobloku na sídlisku Vlčince stála viac ako 730-tisíc eur

V Žiline dokončili revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Vlčince medzi ulicami Slovanská a Tulská. Radnica na investíciu za viac ako 730-tisíc eur využila nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu. Informovala o tom vedúca komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline Katarína Gazdíková.

Hlavným zámerom revitalizácie bolo zvýšiť kvalitu a atraktivitu verejného priestoru a vytvoriť viac možností na aktívny oddych. „Obnovy sa dočkali športové asfaltové plochy, vznikli nové chodníky a nové herné prvky a prvky pre deti a mládež. Doplnený a obnovený bol aj drobný mobiliár v podobe prístreškov na smetné nádoby, lavičky, ležadlá, kruhové lavičky či šachové stoly. Športovcov poteší nová bežecká dráha v dĺžke 130 metrov, dva nové basketbalové koše a stôl na stolný tenis,“ priblížila projekt Gazdíková.

Veľký dôraz v projekte sa podľa slov Gazdíkovej kládol na výsadbu zelene. „Popínavá zeleň v budúcnosti pokryje prístrešky smetných nádob a vytvorí prirodzené zelené zábrany. Súčasťou revitalizácie bolo aj doplnenie verejného osvetlenia do vnútrobloku," dodala Gazdíková.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu