ŽILINA: Krajská samospráva rekonštruovala v rámci cezhraničného projektu takmer 18 kilometrov ciest


Dátum: 29.10.2021

Obrázok k aktualite ŽILINA: Krajská samospráva rekonštruovala v rámci cezhraničného projektu takmer 18 kilometrov ciest

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) v týchto dňoch završuje cezhraničný projekt Zlepšenie dostupnosti ku kultúrnym pamiatkam na slovenskej a českej strane, v rámci ktorého dostalo nový povrch takmer 18 kilometrov ciest v kraji. Ako informovala hovorkyňa ŽSK Lucia Lašová, náklady v slovenskej časti projektu presiahli 3,2 milióna eur, pričom krajská samospráva spolufinancovala projekt sumou 161 407 eur.

Snahou vedenia župy bolo obnoviť cesty v každom z piatich regiónov kraja. „V regióne Turca sme zrekonštruovali tri úseky v katastroch Sklabine, Blatnice, Folkušovej a Mošoviec v celkovej dĺžke takmer 5,5 km. Na Kysuciach sme opravila časť cesty v Novej Bystrici, na Hornom Považí prešli modernizáciou takmer tri kilometre ciest v Kotešovej, Svederníku a Žiline - Závodí. Na Liptove sa asfaltovali tri úseky v Pribyline a Liptovskej Teplej a na Orave vo Vyšnom Kubíne, Osádke, Malatinej a Zuberci," priblížila rozsah prác Lašová.

Rekonštrukčné práce zahŕňali odfrézovanie starého asfaltu, zrezanie krajníc a položenie nového krytu, na niektorých úsekoch kompletne vymenili podložie a odviedli vody z podložia. „Rekonštrukciou sa odstránili výtlky na cestách, zamedzilo sa ich podmývaniu a zvýšila sa bezpečnosť cestnej premávky, čo výrazne zvýšilo komfort ich využitia obyvateľmi a návštevníkmi kraja,“ doplnila riaditeľka odboru dopravy Úradu ŽSK Gabriela Tisoňová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu