ŽIAR NAD HRONOM: Na sídlisku Pod vŕšky mesto zrevitalizuje vnútrobloky


Dátum: 12.02.2018

Obrázok k aktualite ŽIAR NAD HRONOM: Na sídlisku Pod vŕšky mesto zrevitalizuje vnútrobloky
Vnútroblokové priestory na sídlisku Pod vŕšky v Žiari nad Hronom samospráva zrevitalizuje vďaka úspešnému projektu. Ako uvádza internetová stránka mesta, medzi panelákmi pribudnú nové možnosti na športovanie, relax či hru detí. Mesto získalo na tento účel dotáciu 475-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu, so spolufinancovaním dosiahne investícia pol milióna eur.

Projekt žiarskej radnice počíta s tým, že v troch vnútroblokových priestoroch vzniknú malé oddychové zóny so športoviskami, prvkami pre deti a chýbať nemá ani mobiliár či nové chodníky. Najprv odstránia staré chodníky, existujúcu zeleň plánujú doplniť o ďalšie kusy a zregenerovať chcú aj trávnaté plochy. Priestranstvá medzi panelákmi nakoniec esteticky upravia a zveľadia.

Ako pred časom uviedol primátor Peter Antal, samospráva sa budovaním oddychových zón snaží zlepšovať kvalitu života v meste. „Postupne ideme zónu za zónou. Našou filozofiou je, že v každej mestskej časti majú byť vytvorené podmienky a viac priestoru na to, aby chceli Žiarčania vyjsť von, relaxovať, či len tak sa stretávať,“ priblížil primátor s tým, že tejto filozofii sa vedenie radnice venuje už niekoľko rokov. Týmto projektom bude mať Žiar nad Hronom oddychovými zónami vyriešené Pod vŕšky a veľkú časť sídlisk Hviezdoška a Etapa. „Takže v ďalšom období sa môžeme venovať okoliu námestia. Jeden dvor v tej časti vyriešime zrejme ešte tento rok, a to novým veľkým detským ihriskom v časti, kde plánujeme detské ihrisko Žihadielko,“ uzavrel Antal.

Vedenie mesta chce projekt verejne predstaviť obyvateľom mesta podobne, ako to bolo pri oddychových zónach na Etape či Hviezdoške. Podľa vedúceho kancelárie primátora mesta Martina Baláža by to malo byť po tom, ako sa ukončia všetky formality súvisiace s projektom, najneskôr však začiatkom jari. Na rozdiel od predchádzajúcich verejných prezentácií teraz obyvatelia nebudú môcť svojimi pripomienkami do projektu zasiahnuť. „Je to projekt, na ktorý sme získali dotáciu. Práve preto už nie je možné v ňom nič meniť,“ informoval Baláž s tým, že mesto komunikovalo s poslancami mestského zastupiteľstva a predsedami bytových samospráv z tohto sídliska ešte v prípravnej fáze projektu.

Zdroj : SITA

Skočiť na hlavné menu