Železničiari zmodernizujú koľaj na traťovom úseku Šaštín-Stráže - Kúty


Dátum: 22.07.2022

Obrázok k aktualite Železničiari zmodernizujú koľaj na traťovom úseku Šaštín-Stráže - Kúty

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú komplexnú rekonštrukciu koľaje č. 1 na traťovom úseku Šaštín-Stráže - Kúty v okrese Senica. Investíciu do infraštruktúry za odhadované náklady 11,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty chcú financovať z prostriedkov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Podľa vyhlásenej verejnej súťaže stavebné práce by mali trvať osem mesiacov.

Dôvodom rekonštrukcie železničného úseku je prevádzkové opotrebovanie a uplynutie životnosti jednotlivých prvkov koľaje. „Jej hlavným cieľom je zaistiť dlhodobú bezpečnosť železničnej prevádzky v danom úseku a zvýšenie traťovej rýchlosti. Rekonštrukcia bude mať priaznivý dopad aj na zníženie prevádzkových nákladov v ďalších rokoch,“ informovali ŽSR vo Vestníku verejného obstarávania. Lehota na predkladanie ponúk v tendri je do 2. septembra.

Projekt zahŕňa rekonštrukciu železničného spodku a zvršku v medzistaničnom úseku Šaštín-Stráže - Kúty, dvoch železničných priecestí a zrušenie jedného priecestia bez náhrady. Práce budú zamerané aj na opravu trakčného vedenia v celom úseku a výmenu časti základov trakčných podpier, opravu mostov a priepustov v celom úseku, ako aj na rekonštrukciu nástupišťa na zastávke Kuklov, vrátane osvetlenia, prístrešku a mobiliáru, a tiež na úpravu zabezpečovacieho zariadenia.

Zdroj:SITA


Skočiť na hlavné menu