Zastúpenie EK na Pohode!


Dátum: 11.07.2021

Obrázok k aktualite Zastúpenie EK na Pohode!
Jeden názor sa stretne s druhým a zrazu je oheň na streche. Alebo skôr zástup ***** na obrazovke. Online debaty sú pritom miestom, kde sú protichodné názory prirodzené, veď o tom je diskusia. Keď s niekým nesúhlasíme, dá sa to vždy vyjadriť aj slušne. Ak vám pohodové debaty bez zbytočných urážok chýbajú, pozrite si tie naše, priamo z festivalu Pohoda on the Ground, online u vás doma.

Každý deň od 7. do 11. júla budeme debatovať na tieto zaujímavé aktuálne témy:
✔️ Máme na to byť európskym centrom kultúry? – o európskom hlavnom meste, ktorým má byť v roku 2026 jedno zo slovenských miest;
✔️ Do lesa bez lesa a Klíma ťa potrebuje – 2 debaty o ekológii a klimatickej kríze;
✔️ Kto bude myslieť za nás – o umelej inteligencii;
✔️ Bieloruské ostrovy slobody – o slobode, politike, umení a Bielorusku.

Celý program našej EÚ fun zóny na Pohoda Festivale:

 

Sú to už dlhé dva roky, čo sme sa naposledy videli na festivale Pohoda. To, že sa Pohoda tento rok bude môcť konať aspoň v upravenej podobe, bolo pre všetkých výbornou správou. Prípravy našej EÚ Fun zóny sú už v plnom prúde, aby sme sa vám od 7. do 11. júla 2021 predstavili v plnej paráde na tohtoročnom festivale. Zabavíte sa u nás so súťažami, ktoré otestujú vaše vedomosti a šikovnosť. Motiváciou súťažiť budú pre vás nielen zaujímavé odmeny, ale veríme, že aj príjemne strávený čas s nami a obohatenie sa o informácie, ktoré ani neviete, kedy a kde všade budete môcť využiť. 

Keď už je reč o vedomostiach a zaujímavých informáciách, ani tento rok nebude v našom stane chýbať Európske koleso šťastia! Je to naša šampiónska atrakcia, ktorá vždy priláka množstvo návštevníkov našej EÚ Fun zóny. Príďte si ním zatočiť i vy a otestujte si, ako dobre poznáte krajiny EÚ, ako aj Úniu samotnú.  

Stretnutia s vami na festivale budú tento rok aj výbornou príležitosťou, aby sme sa porozprávali o tom, čo sa vám na EÚ páči, čo by ste na nej zmenili, kde by mala pridať a kde zase ubrať. Budeme radi, ak sa zapojíte aj do celoeurópskej iniciatívy pod názvom Konferencia o budúcnosti Európy, ktorá pomôže nasmerovať ďalšie dôležité kroky EÚ.   

Naše aktivity v EÚ Fun zóne už tradične doplní aj 5 diskusií Café Európa na témy, ktoré v našej spoločnosti aktuálne rezonujú. 

Diskusnú šnúru Café Európa začneme hneď v stredu 7. júla diskusiou „Máme na to byť európskym centrom kultúry?“ s projektovou manažérkou Trenčín 2026 Luciou Dubačovou, projektovým manažérom Nitra 2026 Mariánom Tesákom, hlavným konzultantom Žilina-Beskydy 2026 Christianom Potironom a riaditeľom Európskeho mesta kultúry Košice 2013 Michalom Hladkým. Vo štvrtok budeme pokračovať diskusiou s názvom „Do lesa bez lesa“ s Ondrejom Kameniarom zo združenia My sme les a s riaditeľkou WWF Slovensko Miroslavou Plassmann. V piatok sa v ďalšej diskusii Café Európa: „Klíma ťa potrebuje“ pozrieme bližšie na túto petičnú iniciatívu, ako aj na to, ako festivaly prispievajú ku klimatickej zmene s hosťami- klimatickým aktivistom a moderátorom Michalom Sabom a zakladateľkou 1. klimatickej konferencie na Slovensku Climate Conference Slovakia a expertkou ÚMS pre komunikáciu klimatickej zmeny Danielou Piršelovou. V sobotňajšej diskusii „Kto bude myslieť za nás?“ s hosťami-  vedcom Vladimírom Šuchom a s profesorkou Máriou Bielikovou zase nahliadneme do sveta umelej inlteligencie. V nedeľu nás čaká záverečná diskusia pod názvom „Bieloruské ostrovy slobody“ s hosťami- filozofom a aktivistom Fedorom Blaščákom a bieloruským dramatikom, filmovým scenáristom, režisérom a novinárom Andrejom Kurejčikom. Všetky diskusie budú začínať o 16:30 hod

Pohoda on the Ground 2021 sa už nezadržateľne blíži a my dúfame, že sa už onedlho s vami stretneme na trenčianskom letisku alebo aspoň online na našom Facebooku! 

 

Skočiť na hlavné menu