Zapotôčky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa


Dátum: 02.04.2020

Obrázok k aktualite Zapotôčky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa
Sídlisko Zapôtočky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa. S jej výstavbou začali stavbári v týchto dňoch. Na prvú etapu cyklochodníka za viac ako 1,5 milióna eur, ktorý povedie do susedných Bojníc, získala prievidzská samospráva financie z fondov Európskej únie.
      Výstavbu cyklotrasy pripravovala prievidzská radnica niekoľko rokov. "Súčasťou projektu je okrem vybudovania samotnej trasy aj chodník pre chodcov a doplnkové prvky cyklistickej infraštruktúry, to znamená, že tam budú odpočívadlá, lavičky, premostenie cez rieku Nitra, odpadkové koše. Pôjde tak o modernú peknú cyklotrasu, teda nie o chodník alebo vyznačené čiary na ceste," priblížila primátorka Katarína Macháčková.
      Celková dĺžka trasy je podľa nej 3,7 kilometra. "Začínať sa bude od železničnej stanice, pôjde cez sídlisko Zapotôčky k obchodnému centru, od neho pôjde smerom popri rieke do mestského parku a cyklostrasa bude vyúsťovať pri škole na Ulici S. Chalupku," spresnila.
      Výstavbu prvej etapy cyklotrasy zabezpečuje spoločnosť Cesty Nitra. Celková cena diela predstavuje sumu 1.559.821,12 eura. Na realizáciu investície získalo mesto nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu. Práce by mal dodávateľ ukončiť ešte tento rok.
      "Mesto pracuje už aj na druhej etape cyklotrasy. Je však náročné jednak majetkovoprávne, ako i technicky pripraviť trasovanie. Boli by sme radi, keby sa nám to do budúcna podarilo," skonštatovala primátorka.
 
Zdroj. TASR

Skočiť na hlavné menu