Základná škola v Lučenci získa novú modernú jazykovú učebňu


Dátum: 05.11.2018

Obrázok k aktualite Základná škola v Lučenci  získa novú modernú jazykovú učebňu
Novú modernú jazykovú učebňu pre skvalitnenie výučby cudzích jazykov získa Základná škola M. R. Štefánika v Lučenci. Učebňa bude výsledkom úspešného projektu školy, na ktorý získala financie v celkovej výške finančných prostriedkov 24 635,13 eura. Ako uvádza na stránke mesta riaditeľka ZŠ Gabriela Aláčová, projekt realizovaný zo zdrojov EÚ v rámci Integrovaného regionálneho operačného rámca a Ministerstva pôdohospodárstva SR obsahuje aj vybavenie školskej knižnice.

Okrem novej jazykovej učebne patrí k sprievodným aktivitám projektu aj realizácia troch cudzojazyčných krúžkov a štyroch projektov eTwinning. „V oblasti vzdelávania bude zrealizované interné vzdelávanie pod názvom Cudzojazyčné projekty eTwinning a pre komunitu pedagógov nášho regiónu to bude metodický deň zameraný na vzájomné odovzdávanie si skúseností z realizácie medzinárodných jazykových projektov,“ doplnila riaditeľka školy.

Realizáciou projektu má byť skvalitnená tiež podpora rozvoja čitateľskej gramotnosti. Existujúca školská knižnica bude doplnená dve počítačové zostavy, štyri tablety, dataprojektor, plátno, a doplnený bude i knižný fond o tituly vo výške 1 500 eur. „Počas školského roka škola zrealizuje zaujímavé podujatia ako Odpoludnia s poéziou, v októbri sme sa už zapojili do aktivít Slovenskej pedagogickej knižnice a o oblasť tvorivého písania sa stará krúžok Školský časopis,“ uzavrela Aláčová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu