Začína s rekonštrukciou cesty na priechod Havran


Dátum: 18.02.2021

Obrázok k aktualite Začína s rekonštrukciou cesty na priechod Havran
 Rekonštrukcia 4,4 kilometra dlhého úseku cesty II/499 na horský priechod Havran, prepájajúceho okresy Piešťany a Topoľčany, si od pondelka 22. februára vyžiada obmedzenie dopravy. Projekt za 2,2 milióna eur realizuje Trnavský samosprávny kraj (TTSK), je financovaný z európskych zdrojov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Zmluva počíta so stavebnými prácami v dĺžke maximálne 12 mesiacov. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Práce sa budú realizovať za použitia dočasného dopravného značenia, ktoré odsúhlasili dopravný inšpektorát a okresný úrad. Prejazd vozidiel vo vybraných úsekoch bude zabezpečovaný striedavo v jednom jazdnom pruhu. Podľa potreby bude koordinovaný pomocou prenosnej svetelnej signalizácie. "Prosíme o trpezlivosť všetkých vodičov v okolí Piešťan. Opravíme dôležitý cestný ťah, ktorý spája trnavský a nitriansky región. Práce sú rozložené do etáp. Vzhľadom na aktuálne počasie budú osádzané dopravné značenia, odstraňované staré zvodidlá a prebehne čistenie a zaisťovanie stability svahu na úseku cesty v najvyššom bode horského priechodu. Po skončení sa zimnej údržby, asi v polovici marca, budú práce postupne pokračovať na ďalších úsekoch cesty," povedal Viskupič.

Nový povrch zmodernizovanej cesty znesie podľa jeho slov väčšiu záťaž. "Bude tiež bezpečnejšia pre motoristov aj cyklistov napríklad vďaka novým zvodidlám a odvodneniu. Zásadným a dlhodobým prínosom bude predovšetkým stabilizácia svahov nad cestou," avizoval Viskupič.

Na verejnom obstarávaní na výber zhotoviteľa diela sa zúčastnilo 14 uchádzačov z celého Slovenska. Oproti predpokladu sa cenu  modernizačných prác od križovatky ciest II/449 a II/507 v intraviláne obce Banka až po horský priechod Havran podarilo transparentnou súťažou znížiť o polovicu.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu