Začali s rekonštrukciou cesty medzi Popradom a Starým Smokovcom za 2,4 mil. eur


Dátum: 06.05.2021

Obrázok k aktualite Začali s rekonštrukciou cesty medzi Popradom a Starým Smokovcom za 2,4 mil. eur

Cestu medzi Popradom a Starým Smokovcom, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do Vysokých Tatier, čaká ďalšia rekonštrukcia za 2,4 milióna eur. Ide o druhú etapu prác na ceste druhej triedy 534. Týkať sa budú viac ako trojkilometrového úseku, ktorý je prepojený priamo s diaľnicou. Práce financuje Prešovský samosprávny kraj z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Stavenisko dnes kraj odovzdal zhotoviteľovi, košickej spoločnosť Eurovia, a.s., ako víťazovi verejného obstarávania. Práce potrvajú rok a pol, vodiči by mali v úseku počítať s dopravnými obmedzeniami.

Kraj vlani ukončil rekonštrukciu vrchnej časti cesty medzi Popradom a Smokovcom za viac ako 2,8 milióna eur, išlo o viac ako päťkilometrový úsek. V tomto a nasledujúcom roku bude spoločnosť modernizovať časť bližšie k Popradu. Rekonštrukcia spočíva vo výmene horných asfaltových vrstiev vozovky. Počíta sa aj s rekonštrukciou priekop, kanalizácií a bezpečnostných zariadení. Rekonštruovať budú rovnako mosty nad Velickým a Červeným potokom.

„Je pre nás je dôležité, aby táto cesta bola v čo najkratšom čase zrealizovaná,“ uviedol pre agentúru SITA predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Potvrdil, že práce prinesú aj určité dopravné obmedzenia, ako to bolo počas minuloročnej rekonštrukcie. „Doprava bude presmerovaná do jedného jazdného pruhu s dočasným dopravným značením a riadená prenosným svetelným signalizačným zariadením,“ vysvetlila hovorkyňa zhotoviteľa Simona Tančáková.

V rámci Prešovského kraja sa začína aj s modernizáciou ďalších dvoch frekventovaných úsekov z financií programu IROP. Ide o cestu tretej triedy 3216 medzi Bijacovcami a Brezovicou v Levočskom okrese, ktorej obnova si vyžiada 772-tisíc eur. Ďalších 1,2 milióna eur kraj investoval do rekonštrukcie cesty druhej triedy 536 medzi Spišským Štvrtkom a Kežmarkom.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu