Začali s rekonštrukciou cesty medzi Myjavou a Hrašným za 4 536 975 eur


Dátum: 09.06.2021

Obrázok k aktualite Začali s rekonštrukciou cesty medzi Myjavou a Hrašným za 4 536 975 eur

Necelé tri mesiace po podpise zmluvy s dodávateľom sa začala druhá etapa rekonštrukcie cesty II/581 medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou. Ide o úsek medzi Myjavou a obcou Hrašné dlhý 4,6 kilometra. Stavebné práce sa mohli rozbehnúť až po kontrole verejného obstarávania zo strany riadiaceho orgánu pre Integrovaný regionálny operačný program. Na financovanie investičnej akcie - druhej etapy využije Trenčiansky samosprávny kraj 4,6 milióna eur z eurofondov.

Vlani TSK dokončil na ceste II/581 rekonštrukciu 1,2 kilometra dlhého úseku pri Bzinciach pod Javorinou. V druhej etape sa zameria na úsek medzi Myjavou a obcou Hrašné. „Je to náročný úsek cesty, osádzať budú mikropilóty, opravia gravitačný múr či 20 priepustov. V niektorých častiach vymenia podložia cesty až do hĺbky 1,6 metra,“ podotkol predseda TSK Jaroslav Baška.

Podľa jeho slov budú pracovať za plnej premávky a obmedzenia pre motoristov budú len čiastočné. „Zhotoviteľ má na modernizáciu cesty približne deväť mesiacov," dodal Baška. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Skanska SK, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní s ponúknutou cenou 4 536 975 eur.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu