Z bývalej kotolne bude zariadenie sociálnych služieb za 1,7 mil. eur


Dátum: 03.03.2021

Obrázok k aktualite Z bývalej kotolne bude zariadenie sociálnych služieb za 1,7 mil. eur
Mesto Stará Ľubovňa vybuduje zariadenie sociálnych služieb pre seniorov za približne 1,7 milióna eur. Nízkokapacitné zariadenie vznikne v objekte bývalej kotolne Ľubovnianskej nemocnice, služby bude poskytovať celoročne. Samospráva získala na tento projekt nenávratný príspevok viac ako 1,5 milióna eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Zvyšnú sumu dofinancuje z vlastných zdrojov. „Pôjde o nové zariadenie pre 12 klientov. Bude rozdelené na dve časti, pobytová bude na poschodí, ambulantná na prízemí. Taktiež vybudujú kuchyňu s kapacitou tristo jedál,“ konkretizoval pre agentúru SITA primátor mesta Ľuboš Tomko, ktorý dnes podpísal zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku.

Celú budovu aj súvisiace pozemky na výstavbu nového zariadenia previedol Prešovský samosprávny kraj na mesto za jedno euro. Zariadenie bude vytvárať ucelený komplex s Ľubovnianskou nemocnicou. Súčasťou budovy bude aj denné centrum s poskytovaním sociálneho poradenstva. Zabezpečovať bude rovnako záujmovú činnosť. V rámci zámeru sa vybuduje aj jedáleň pre osobný odber obedov vrátane zabezpečenia rozvozu stravy k dverám klientov.

Procesy verejného obstarávania chce mesto spustiť na budúci týždeň. Začiatok výstavby je naplánovaný na druhý polrok tohto roka.

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie rozsahu a dostupnosti poskytovaných sociálnych služieb. Radnica ho vníma vzhľadom na starnutie obyvateľstva ako veľmi potrebný. Kým v roku 2004 bolo v Starej Ľubovni 1 103 obyvateľov nad 62 rokov veku, k 1. januáru minulého roka ich bolo 2 535. „Bude to náročné na financovanie aj prevádzku, ale je to naša originálna pôsobnosť, za seniorov sme svojim spôsobom zodpovední,“ uzavrel primátor Tomko.

ZDROJ: TASR


Skočiť na hlavné menu