Výstavba nového cyklomosta cez rieku Moravu je vo finále


Dátum: 19.03.2022

Obrázok k aktualite Výstavba nového cyklomosta cez rieku Moravu je vo finále

Milovníci cykloturistiky a krásnej prírody, máte sa na čo tešiť! Už na jar pre vás otvoríme nový cyklomost cez rieku Moravu. Vďaka tomu vzniknú nové cyklistické trasy a spojenia na oboch rieky Moravy medzi Vysokou pri Morave, Devínskou Novou Vsou, rakúskou obcou Marchegg či zámkom Schloss Hof.


„Na projekt som veľmi hrdý. Nielen že cez rieku Morava prepojíme medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou cyklotrasou Kamp-Thaya-March, ale umožníme cyklistom i peším spoznávať krásy kraja a zaujímavých zákutí,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.
most1

Nový most je realizovaný ako 5-poľová konštrukcia s rozpätím hlavného poľa 80 m a oboch predpolí 2×25 m. Maximálna výška pilierov je 17 metrov a po dokončení ostane minimálna plavebná výška 7 metrov. Celková dĺžka bude 270 metrov a šírka 4 metre.
Most2

Celkové náklady na projekt sú spolu 5.124.098,67 EUR s DPH. Bratislavská župa financuje 2.059.499,09 EUR s DPH. Projekt je financovaný z Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.
Most4

Foto: (BSK) Monika Kováčová a Michal Feik


Skočiť na hlavné menu