Výstavba električkovej trate do Petržalky pokračuje podľa plánu


Dátum: 01.02.2022

Obrázok k aktualite  Výstavba električkovej trate do Petržalky pokračuje podľa plánu
Výstavba predĺženia električkovej trate do bratislavskej Petržalky pokračuje podľa plánu aj vďaka priaznivému počasiu. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti. „Z dôvodu rozsiahlych stavebných prác je preto nutné počítať v Petržalke s viacerými obmedzeniami dopravy a pohybu chodcov či cyklistov," upozorňuje samospráva s tým, že tento týždeň bude zhotoviteľ napríklad pracovať na odstránení ornice od Kutlíkovej ulice smerom k Chorvátskemu ramenu.

Jeden z najväčších dopravných projektov v gescii bratislavského magistrátu, ktorý vznikal aj v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR, prinesie okrem 3,9 kilometra dlhej novej trate či siedmich zastávok aj zmenu okolia. „Na niektorých úsekoch pribudnú nové chodníky, niekde sa počíta s verejnoprospešnými stavbami, dobudujú sa prestupné uzly a vysádzať sa bude aj nová zeleň,“ poznamenal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Bratislava spustila výstavbu predĺženia električkovej trate do Petržalky odovzdaním staveniska skupine dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka 18. novembra 2021. Trať by mala byť dokončená do konca roku 2023, celková hodnota zákazky je 74 585 993,96 eura bez DPH. Projekt okrem novej električkovej trate a zastávok zahŕňa aj rekonštrukciu 490 metrov existujúcej trate od Bosákovej po Jungmannovu, vybudovanie štyroch mostných objektov, deviatich križovatiek a šesť kilometrov segregovanej cyklotrasy pozdĺž trate.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu