Výstavba cyklotrasy medzi Šúrovcami a Siladicami bude financovaná z eurofondov


Dátum: 05.08.2022

Obrázok k aktualite Výstavba cyklotrasy medzi Šúrovcami a Siladicami bude financovaná z eurofondov

Trnavský samosprávny kraj bude financovať výstavbu viac ako päť kilometrov dlhého úseku Vážskej cyklomagistrály zo Šúroviec do Siladíc z eurofondov. Ako informoval trnavský župan Jozef Viskupič, krajská samospráva získala na financovanie projektu 1,2 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Viskupič predpokladá začiatok výstavby na jar budúceho roka, pričom práce by mali byť hotové v priebehu piatich mesiacov. „Plynulo tak nadviažeme na 1,7-kilometrovú trasu zo Serede do Šúroviec, ktorú plánujeme zrealizovať ešte tento rok,“ skonštatoval Viskupič s tým, že sa pripravujú žiadosti o eurofondy na úseky spájajúce Šúrovce, Horné Zelenice a Hlohovec v celkovej dĺžke takmer osem kilometrov.

Župa sa na projekte podieľa päťpercentným spolufinancovaním, cyklotrasa bude doplnená aj o cyklistické odpočívadlo, drevené stojany na bicykle, lavičky a informačnú tabuľu, pričom sa tu bude nachádzať aj počítadlo cyklistov.

Vážska cyklomagistrála má v rámci Trnavského kraja prepojiť Piešťany, Hlohovec a Sereď v dĺžke 60 kilometrov. Po úplnom dobudovaní povedie cez štyri kraje a spojí Strečno s Komárnom. Lídrom v jej budovaní je Trenčiansky samosprávny kraj. Názov Vážska cyklomagistrála vybrali v hlasovaní obyvatelia tohto kraja ešte v roku 2018.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu