Vráble získali financie na projekt inteligentného mesta


Dátum: 29.06.2021

Obrázok k aktualite Vráble získali financie na projekt inteligentného mesta
Mestu Vráble sa podarilo získať nenávratný finančný príspevok na zavádzanie inteligentných technológií. Celkové oprávnené náklady projektu sú necelých 970.000 eur, z nich vyše 921.000 eur dostanú Vráble z fondov Európskej únie.

Aktivity projektu sú zamerané na zavádzanie informačných systémov inteligentného mesta. Radnica chce postupne inštalovať meteostanice, ktoré budú zaznamenávať environmentálne ukazovatele, vytvárať štatistiku a historické dáta. Pripravuje sa tiež inštalácia senzorov na vybrané parkoviská. „Budú slúžiť najmä na aktuálne zobrazenie voľných parkovacích miest. Ekonomickým prínosom sú výstupné dáta z parkovacích senzorov. Tie budú využité v rámci parkovacej politiky mesta, ktorá zahŕňa náklady na údržbu i stanovovanie ceny parkovného,“ uviedol mestský úrad.

Zavádzanie technológií inteligentného mesta umožní aj ďalšie rozšírenie a modernizáciu bezpečnostného kamerového systému, čiastočnú modernizáciu verejného osvetlenia či lepšie informovanie verejnosti pomocou internetu. Projekt počíta aj s inštaláciou inteligentného priechodu pre chodcov, ktorý bude vodičov upozorňovať na chodcov.


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu