Vnútroblok na sídlisku Zapotôčky v Prievidzi obnovili za viac ako 330.000 eur


Dátum: 20.11.2019

Obrázok k aktualite Vnútroblok na sídlisku Zapotôčky v Prievidzi obnovili za viac ako 330.000 eur
Nové možnosti na trávenie oddychu pre Prievidžanov priniesla obnova vnútrobloku medzi ulicami I. Krasku a Ľ. Ondrejova na sídlisku Zapotôčky. Na realizáciu investície získala miestna samospráva fondy Európskej únie, zrevitalizovaný vnútroblok s novou zeleňou či športoviskami odovzdala do užívania verejnosti v utorok (19.11.).

"Cieľom tohto projektu bolo doplniť zeleň, urobiť chodníky, osvetlenie, mobiliár, ale aj fitnes ihrisko, čiže kompletne vytvoriť priestor, kde by sa mohli stretávať obyvatelia sídliska. Či už si posedieť, zašportovať, ale hlavne nám išlo o to, aby sa zlepšila kvalita života, ale aj kvalita životného prostredia. Tým, že sa sem dosadila zeleň, tak sme znížili aj prašnosť a hlučnosť," načrtla primátorka Katarína Macháčková.

Revitalizáciou prešiel priestor s rozlohou viac ako 12.000 metrov štvorcových. "V rámci vnútrobloku boli vysadené nové stromy, kríky, rastliny. Ďalej boli zrekonštruované chodníky a spevnené plochy, kde sme asfaltové plochy vymenili za betónovú dlažbu. Pribudla tu nová fitnes zóna, kde sú osadené stroje na cvičenie pre všetky vekové kategórie. Pribudol tu nový mobiliár, lavičky a odpadové nádoby, vymenené boli aj stĺpy verejného osvetlenia vrátane svietidiel," spresnila vedúca oddelenia výstavby a životného prostredia Mestského úradu v Prievidzi Andrea Nikmonová.

Náklady na revitalizáciu vnútrobloku podľa nej dosiahli približne 338.000 eur, z toho necelých 310.000 eur predstavuje nenávratný finančný príspevok. S prácami začal dodávateľ na začiatku marca, ukončil ich v závere októbra.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu