Vnútroblok na handlovskom sídlisku zrekonštruujú za viac ako 513.000 eur


Dátum: 17.03.2021

Obrázok k aktualite Vnútroblok na handlovskom sídlisku zrekonštruujú za viac ako 513.000 eur
Vnútroblok na sídlisku Morovnianska cesta v Handlovej prejde revitalizáciou za viac ako 513.000 eur. Samospráva už uzatvorila zmluvu o diele s dodávateľom. S prácami, ktorých výsledkom bude oddychové miesto na trávenie voľného času, začne firma v najbližšom období. Informovala o tom primátorka Silvia Grúberová.

 "Vo vnútroblokoch sa upravia chodníky, zrealizujú sa parkové a sadové úpravy, pribudne verejné osvetlenie, lavičky, veľké detské ihrisko a prvok tzv. vodných hier. Vytvorí sa oddychové miesto na trávenie voľného času obyvateľov a hru detí, teda to, čo tomuto sídlisku roky chýba," priblížila Grúberová.

Náklady na rekonštrukčné práce predstavujú v zmysle zmluvy o diele 513.479,06 eura. Investíciu bude radnica financovať z Integrovaného regionálneho operačného programu, spolufinancovanie mesta predstavuje približne 26.000 eur.

Samospráva musela vlani projekt z dôvodu nepredvídateľnej ekonomickej situácie pozastaviť, pripomenula primátorka. "Situácia sa vyvinula šťastne a verím tomu, že zrealizovaný projekt prinesie prospech všetkým obyvateľom tohto najväčšieho sídliska," skonštatovala Grúberová.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu