Vláda rozšírila štatút podpredsedníčky vlády o eurofondy a plán obnovy


Dátum: 24.05.2023

Obrázok k aktualite Vláda rozšírila štatút podpredsedníčky vlády o eurofondy a plán obnovy
Podpredsedníčka vlády Lívia Vašáková bude mať oproti svojmu predchodcovi Štefanovi Holému rozšírené kompetencie. Tie sa týkajú najmä Plánu obnovy a odolnosti SR a koordinácie medzi plánom obnovy a programami financovanými z prostriedkov EÚ. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda.

"Predkladaný návrh bol vypracovaný v súvislosti s novým postavením a pôsobnosťou podpredsedníčky vlády Slovenskej republiky," uvádza sa v predkladacej správe k schválenému materiálu. Vašáková, ktorá za predchádzajúcej vlády koordinovala plán obnovy z pozície šéfky sekcie na úrade vlády, bude túto úlohu vykonávať naďalej ako podpredsedníčka vlády.

Štatút podpredsedníčky vlády sa rozšíril aj o spoluprácu pri implementácii plánu obnovy a eurofondov, ale aj o presadzovanie pozície Slovenska pri rokovaní s orgánmi EÚ o týchto finančných nástrojoch. Ďalšou kompetenciou je možnosť predkladať vláde návrhy na elimináciu rizík a zlepšenie implementácie plánu obnovy a eurofondov v spolupráci s ministrom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a ďalšími členmi vlády, ak sa návrh týka ich činnosti.

Vláda zároveň rozhodla o vymenovaní Vašákovej do funkcie predsedníčky legislatívnej rady vlády namiesto Štefana Holého.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu