Víťazi súťaže ÚV SR "Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2020" sú známi


Dátum: 01.12.2020

Obrázok k aktualite Víťazi súťaže ÚV SR "Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2020" sú známi
Študenti, ktorých baví zachytávať kamerou zaujímavé dianie či objekty svojím  originálnym pohľadom aj spracovaním a ktorí si všímajú svoje okolie a jeho zmenu k lepšiemu vďaka eurofondom, mali  šancu opäť ukázať svoj talent, ale aj vynovený región či školu, kde žijú alebo študujú, v tradičnej súťaži  Úradu vlády SR " Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2020".

Súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku vyhlásil Úrad vlády SR  na Deň Európy v máji tohto roku  už po  ôsmy raz.  Do súťaže prihlásili študenti práce, v ktorých vlastným pohľadom ukázali, čo všetko sa podarilo za eurofondy v ich blízkom okolí zmeniť: centrá miest, cyklochodníky, kultúrne domy, čističky odpadových vôd, či záchytné parkoviská. Videospoty boli hodnotené odbornou komisiou podľa  týchto kritérií: uchopenie témy, tvorivosť, originalita, spracovanie,inovatívnosť.


Víťazmi sa stali:
 
Poradie:
 
1. miesto:  Matúš Tereštík,  Ako pomohli eurofondy mestu Liptovský Mikuláš2.miesto: Michal Hrmo , Ako pomohli eurofondy obci Hliník nad Hronom3. miesto: Mikuláš Michelčík, Záchytné parkovisko Pezinok


Cenu verejnosti získal spot : Matej Zeleňák , Maňa čerpá eurofondy

 
 
Víťazné spoty môžete vidieť na:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLitRiTLO-fcVK1Tgvw4mAtD91oQWPesbd
 
 
Skočiť na hlavné menu