Vicepremiérka Remišová: Spolupráca s občianskym sektorom najmä v čase polarizácie spoločnosti je v novom programovom období pre nás kľúčová


Dátum: 26.10.2022

Obrázok k aktualite Vicepremiérka Remišová: Spolupráca s občianskym sektorom najmä v čase polarizácie spoločnosti je v novom programovom období pre nás kľúčová
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová podpísala Memorandum o spolupráci so splnomocnencom Vlády SR pre občiansku spoločnosť Filipom Vagačom. Jeho cieľom je zadefinovať ďalšiu spoluprácu v oblasti uplatňovania princípov partnerstva vo všetkých fázach implementácie fondov Európskej únie v novom programovom období.

 „Memorandum je základom pre skvalitnenie spolupráce štátu a občianskej spoločnosti v novom programovom období. Zvlášť v dnešnej polarizovanej spoločnosti sú aktivity občianskej spoločnosti mimoriadne dôležité, či už sú to organizácie, ktoré pôsobia v oblasti sociálnych vecí, charity, mládežnícke organizácie, alebo organizácie, ktoré pôsobia v oblasti životného prostredia. Je to práve občianska spoločnosť, ktorá má schopnosť spájať, zahojiť rany a vytvárať to neviditeľné puto spolupatričnosti, ktoré robí každú spoločnosť odolnejšou,“ uviedla vicepremiérka Remišová.
Obsahom memoranda je činnosť Monitorovacieho výboru pre nový Program Slovensko 2021 – 2027, vrátane participatívneho procesu pri tvorbe výziev, výbere odborných hodnotiteľov a prípravy riadiacej dokumentácie.
 

Skočiť na hlavné menu