Vicepremiérka Remišová: Hľadáme nového šéfa NASES, ktorý bude obhajovať záujem štátu a jeho občanov


Dátum: 29.06.2020

Obrázok k aktualite Vicepremiérka Remišová: Hľadáme nového šéfa NASES, ktorý bude obhajovať záujem štátu a jeho občanov
Úrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý vedie Veronika Remišová, vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Termín zasielania prihlášok je do 13.júla. Viac informácií nájdete tu:

https://www.vicepremier.gov.sk/urad/volne-miesta-verejna-sluzba/ Uchádzač o funkciu musí vopred súhlasiť, že jeho písomná prezentácia a vízia o NASES bude sprístupnená tretím stranám.
 
„Tak, ako som sľúbila, spustili sme transparentné výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa NASES. Neexistuje žiaden favorit. Hľadáme človeka, ktorý bude nielen odborník v IT, ale najmä manažér, obhajujúci v prvom rade záujmy štátu. Informatizácia štátu doteraz stála stovky miliónov eur, ale nefunguje. Kľúčové štátne IT systémy potrebujú byť nielen úplne bezpečné, ale najmä plne a spoľahlivo funkčné. Pre nového riaditeľa to bude nielen výzva, ale aj zodpovednosť. Vyzývam ľudí, ktorí na to majú schopnosti, aby sa pridali k budovaniu informatizácie bez korupcie a s pozitívnym dopadom na životy miliónov občanov Slovenska,“ povedala podpredsedníčka vlády Veronika Remišová.
 
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) plní úlohy  v oblasti informatizácie spoločnosti a spravuje informačné systémy verejnej správy, pre orgány štátnej správy, právnické a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy. Prevádzkuje vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy.
 
Ústredný portál verejnej správy (ÚPVS) – www.slovensko.sk zabezpečuje centrálny a jednotný prístup k informačným zdrojom a službám verejnej správy. Cieľom portálu je prístupnou formou tieto informácie a služby poskytovať používateľovi. Medzi najvýznamnejšie úlohy ústredného portálu patrí nasmerovanie používateľa k využitiu konkrétnej elektronickej služby verejnej správy, s využitím relevantných informačných zdrojov.

Skočiť na hlavné menu