Vicepremiérka Remišová: Eurofondy pre ľudí musia byť jednoduchšie


Dátum: 30.09.2020

Obrázok k aktualite Vicepremiérka Remišová: Eurofondy pre ľudí musia byť jednoduchšie
Vicepremiérka Veronika Remišová dnes absolvovala dôležitú videokonferenciu s rezortnými európskymi kolegami a nemeckým predsedníctvom Európskej únie. Poukázala na potrebu zjednodušenia čerpania eurofondov pre členské krajiny.
 
„S nemeckým ministrom hospodárstva Petrom Altmaierom a eurokomisárkou pre kohéziu a reformy Elisou Ferreira som hovorila o budúcom nastavení eurofondov. Za Slovensko presadzujem naše priority, aby eurofondy boli jednoduchšie, aby Slovensko malo viac slobody v tom, kde chce peniaze investovať, a aby boli zohľadnené skutočné problémy krajiny,“ vyhlásila po rokovaní ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. 
Diskusia ministrov členských štátov EÚ bola zameraná na nové nástroje politiky súdržnosti, na ich implementáciu a strategické prepojenie, ako aj na dôležitosť spolupráce regiónov.
Ministerka Remišová zdôraznila potrebu prepojenia Partnerskej dohody, teda klasických eurofondov na roky 2021 – 2027 a Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.
„Chcem urobiť všetko preto, aby čerpanie eurofondov v novom programovom období bolo menej byrokratické a hlavne transparentnejšie ako tomu bolo v minulosti,“ dodala vicepremiérka Remišová.
 
 
 
Skočiť na hlavné menu