Via Carpatia vyhlasuje výzvu v rámci Fondu malých projektov


Dátum: 19.05.2022

Obrázok k aktualite Via Carpatia vyhlasuje výzvu v rámci Fondu malých projektov
Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie môžu žiadať o príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 20-tisíc až 50-tisíc eur.

Európske zoskupenie územnej spolupráce Via Carpatia ako vedúci prijímateľ Strešných projektov Fondu malých projektov spolu s Košickým samosprávnym krajom (KSK) a Széchenyi Programiroda Nonprofit Kft vyhlasujú výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok pre Fond malých projektov. Informoval o tom Košický samosprávny kraj. Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie spadajúce do východnej programovej oblasti - Košický kraj, Banskobystrický kraj a župy Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád a Szabolcs-Szatmár-Bereg, môžu žiadať o finančný príspevok 20-tisíc až 50-tisíc eur.

Fond malých projektov podporí projekty cezhraničnej spolupráce orgánov verejnej správy a osôb žijúcich v pohraničnej oblasti. Výzva je zameraná na posilnenie cezhraničnej spolupráce medzi občanmi, zlepšenie vzájomného porozumenia a zblíženie medzi etnickými skupinami žijúcimi v regióne, či zlepšenie úrovne dvojjazyčnosti v rámci programového regiónu. Projekty môžu zahŕňať napríklad vytvorenie cezhraničného konceptu turizmu malého rozsahu, výmenné programy v oblastiach kultúry, vzdelávania, výskumu, turizmu, ochrany prírody, organizovanie podujatí medzi obcami a mestami za účelom vytvorenia spolupráce medzi mladými ľuďmi či organizovanie spoločných podujatí základných a stredných škôl.

Výzva bude otvorená od 17. mája s termínom uzávierky 17. júna tohto roku. Podrobný popis Výzvy na predkladanie žiadostí o finančný príspevok pre malé projekty, vrátane pravidiel, podmienok predkladania a informácií o výberovom procese je na webe: http://www.viacarpatia-spf.eu/-vyzva-na-predkladanie-ziadosti-o-fp.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu