Vážska cyklomagistrála bude mať prvý úsek na území Trnavského kraja


Dátum: 18.08.2021

Obrázok k aktualite Vážska cyklomagistrála bude mať prvý úsek na území Trnavského kraja
Trnavský samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na zhotoviteľa prvého úseku Vážskej cyklomagistrály na svojom území s dĺžkou 3,6 kilometra. Povedie z Piešťan po hranicu so susedným Trenčianskym krajom, kde sa cyklisti napoja na už existujúcu cyklomagistrálu. Po nej sa dostanú až do Trenčína.

Okrem samotnej asfaltovej cyklistickej komunikácie so šírkou tri metre je súčasťou projektu aj cyklistické odpočívadlo s prístreškom z agátového dreva, lavičkami a cyklostojanmi. Predpokladaná hodnota zákazky pred verejným obstarávaním bola vyčíslená na 496-tisíc eur. Trnavský samosprávny kraj získal na svoj prvý úsek Vážskej cyklomagistrály nenávratný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). „Po nástupe do župy sme začali projektovať Vážsku cyklomagistrálu, ako jednu z nosných v našom kraji. Zvládli sme náročnú prípravu a o to viac si vážim, že sa nám podarilo získať takmer pol milióna eur z eurofondov na výstavbu jej prvého úseku na území Trnavského kraja, medzi hranicou kraja a Železným mostom v Piešťanoch,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič po oznámení, že župa získala eurofondy na tento projekt. Kraj pracuje aj na príprave ďalších úsekov cyklomagistrály.

Prvý úsek Vážskej cyklomagistrály z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom otvorili v Trenčianskom kraji ešte v máji 2018. V tomto roku pribudol ďalší úsek z Nového Mesta nad Váhom do Trenčína. Cyklisti už môžu využívať aj tretí úsek, ktorý vedie z Púchova k Nosickej priehrade. Len v Trenčianskom kraji má mať bezpečná cyklotrasa popri Váhu dĺžku sto kilometrov. Trnavský kraj mieni pokračovať v jej budovaní na svojom území.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu