V Trnave na Piešťanskej ulici dokončili cestičku pre cyklistov


Dátum: 02.11.2022

Obrázok k aktualite V Trnave na Piešťanskej ulici dokončili cestičku pre cyklistov

 Trnavčania môžu využívať na Piešťanskej ulici novú cyklotrasu a chodník pre chodcov. Nadväzujú na už predtým vybudovanú cyklocestičku a chodník na Východnej ulici, súčasťou investície je aj modernizácia verejného osvetlenia a výsadba približne troch desiatok stromov a ďalšej zelene. Mesto Trnava investovalo do tohto projektu 584-tisíc eur, väčšinu peňazí získalo prostredníctvom ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie z eurofondov.

Cyklisti v Trnave sa čoskoro dočkajú aj ďalšej cyklocestičky, tá spojí Zelenečskú ulicu s centrom mesta. Aj v tomto prípade je súčasťou stavby chodník pre chodcov, investícia je takisto financovaná z eurofondov. Stavebná firma má predĺžený termín na dokončenie do 30. novembra. Okrem toho prebiehajú práce aj na výstavbe spoločnej cestičky pre cyklistov a chodcov z Trnavy smerom do susednej obce Biely Kostol, dokončená bude až v apríli budúceho roku. Cena presiahne 1,1 milióna eur, Trnava aj v tomto prípade získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov, konkrétne z výzvy zameranej na zvyšovanie atraktivity nemotorovej dopravy.

Primátor Trnavy Peter Bročka v lete informoval o ambíciách čerpať ďalšie peniaze z eurofondov na cykloinfraštruktúru, ktoré by umožnili „vytvoriť základnú a bezpečnú kostrovú mestskú sieť s minimálnymi nákladmi na spolufinancovanie“. Už na jar sa začne výstavba cyklistickej cestičky na Ulici J. Bottu a Moyzesovej ulici, v tomto prípade je podľa Bročku takmer isté, že bude financovaná z Plánu obnovy.

Zdroj: SITA
 


Skočiť na hlavné menu