V Trenčíne ukončili rekonštrukciu námestia Rozkvet na sídlisku Sihoť


Dátum: 13.05.2022

Obrázok k aktualite V Trenčíne ukončili rekonštrukciu námestia Rozkvet na sídlisku Sihoť

Viac ako 460-tisíc eur stála rekonštrukcia námestia Rozkvet, ktorú dokončili na trenčianskom sídlisku Sihoť. Podľa primátora Richarda Rybníčka sa tomuto verejnému priestoru podarilo vrátiť život a dôstojnosť.

Radnica bola pripravená celú stavbu financovať z mestského rozpočtu. „Zároveň sme sa ale pokúsili vo výzve na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách uchádzať o nenávratný finančný príspevok z Európskej únie, a uspeli sme. Do rozpočtu sa nám tak vráti takmer 340-tisíc eur, teda približne 73 percent z celkových nákladov,“ uviedol Rybníček.

Podľa hovorkyne mesta Eriky Ságovej to najlepšie z pôvodnej koncepcie námestia zostalo zachované. „Základom pôvodného i súčasného námestia je jeho geometrický tvar. Takzvaná mriežka je po rekonštrukcii pootočená o 45 stupňov a zobrazená pomocou dvoch kontrastných farieb zámkovej dlažby. Definuje veľkosť a umiestnenie všetkých objektov na námestí," poznamenala Ságová.

Radnica nechala obnoviť aj fontánu, ktorá dostala novú technológiu so strojovňou a tiež osvetlenie. „Okrem nej je na námestí i fontánka na pitie a vodná hmla. V rekonštruovanom priestore pribudlo i nové pódium a oplotená krytá besiedka pre rodiny s deťmi i pre starších ľudí. Pôvodné dreviny doplnili nové stromy, kvety, trávy a nízke kry. Hlavným cieľom sadových úprav bolo vytvoriť stabilnú kostru zelene s novými druhmi drevín s celoročným efektom," dodala Ságová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu