V Trenčíne odštartovala výstavba nových úsekov komunikácií pre cyklodopravu


Dátum: 25.06.2020

Obrázok k aktualite V Trenčíne odštartovala výstavba nových úsekov komunikácií pre cyklodopravu
V Trenčíne v utorok (23. 6.) odštartovala výstavba nových cyklotrás a cyklopruhov. Stavať ich bude spoločnosť Colas Slovakia, ktorá vzišla z verejného obstarávania. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Na uliciach Zlatovská, Kožušnícka, Bavlnárska a Hlavná pribudne viac ako 2,3 kilometra nových komunikácií na cyklistickú premávku. V rámci budovania cyklistickej infraštruktúry sa počíta aj s bezbariérovými a osvetlenými priechodmi pre chodcov s vodiacou líniou pre zrakovo postihnutých a kompletným vodorovným a zvislým dopravným značením. Práce by mali trvať maximálne sedem mesiacov.

„Celkové oprávnené výdavky projektu dosahujú necelých 517.000 eur, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program schválilo Trenčínu nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 490.000 eur. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 percent z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a desať percent zo štátneho rozpočtu SR. Zvyšných päť percent zaplatí mesto zo svojho rozpočtu,“ doplnila Ságová.​
 
Zdroj: TASR
 
Skočiť na hlavné menu