V Štúrove dokončili výstavbu novej okružnej križovatky


Dátum: 03.06.2019

Obrázok k aktualite V Štúrove dokončili výstavbu novej okružnej križovatkyMinister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes v Štúrove slávnostne otvoril novú okružnú križovatku, ktorá nahradila starú nevyhovujúcu križovatku na ceste I/76 v meste. Kruhový objazd zvýši plynulosť dopravy a bezpečnosť cestnej premávky. Križovatka bola zrekonštruovaná s finančnou podporou z eurofondov.
 sturovo krizovatka 2
Teší ma, že Štúrovo bude mať peknú modernú a hlavne bezpečnú novú križovatku, pri ktorej sa nezabudlo ani na cyklistov. Aj takéto stavby pomáhajú predchádzať nehodovosti na cestách a zlepšujú život obyvateľov miest a obcí,“ povedal minister Arpád Érsek.
 sturovo krizovatka 1
Výstavba križovatky  bola spojená s rekonštrukciou existujúcej cesty I/76. Existujúca vozovka nahradená novou a súčasne sa rozšírila na šírku 8 metrov. Križovatka s bypassom zo smeru Nána – Komárno spája cestu Komenského-Nanánska s Hlavnou ulicou, Zrínskeho ulicou a miestnou cestou  ku kúpalisku Vadaš. Pozdĺž komunikácie boli vybudované cyklistické pruhy.
 
Výstavba sa začala minulý rok v januári a motoristi si v súčasnosti už užívajú novú cestu. Náklady na prestavbu boli takmer 1,7 milióna eur a 85 % z nich financovala Európska únia prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Celkovo sa má v rámci OPII do roku 2023 postaviť a zmodernizovať na Slovensku až 300 km ciest I. triedy.
 
V Nitrianskom kraji práve prebieha rekonštrukcia štyroch mostov na cestách 1. triedy:
•          I/51 Levice - most 51-146
•          I/75 Slatina, most č.75-042
•          I/64 Nitra most 64-019
•          I/75 Nové Zámky most č.75-016
 
Slovenská správa ciest pripravuje súťaže na modernizáciu ďalších troch cestných úsekov:
  • I/63 Tôň - Zlatná na Ostrove                     
•          I/75 Tvrdošovce - Nové Zámky
•          I/51 Golianovo - Vráble         
 
Skočiť na hlavné menu