V Stropkove zrekonštruujú jubilárny park za takmer 193.000 eur


Dátum: 02.10.2022

Obrázok k aktualite V Stropkove zrekonštruujú jubilárny park za takmer 193.000 eur
 Mesto Stropkov začalo v uplynulých dňoch s rekonštrukciou jubilárneho parku. Stavbu realizuje v rámci projektu s názvom Sękowa, Stropkov, Bobowa, Nižná Polianka – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti kultúrneho a prírodného dedičstva, financovaného z programu Interreg Poľsko – Slovensko.

"V rámci rekonštrukcie bude súčasná dlažba nahradená maloformátovou porfýrovou dlažbou, vymenené bude osvetlenie a mestský mobiliár - parkové lavičky, odpadkové koše a informačné tabule. Stavba bude realizovaná v jednotlivých etapách tak, aby sme čo najmenej obmedzili verejnosť a zachovaný bude minimálne jeden prístup do budovy úradu práce," uviedol primátor Stropkova Ondrej Brendza.
Aktuálne prebieha odkrývanie povrchu, nasledovať bude odvodnenie podkladových vrstiev a príprava na uloženie novej elektroinštalácie.

"Výsledkom projektu bude ďalšie zrevitalizované verejné priestranstvo v centre slúžiace na oddych domácich i návštevníkov. Súčasná podoba parku je z polovice 90-tych rokov, keď bola na pôvodný liaty asfalt položená zámková dlažba, osadené lavičky i parkové osvetlenie," povedal hovorca mesta Stropkov Peter Novák.

Ako pokračoval, mestský park pozdĺž Hlavnej ulice bol založený v roku 1896 pri príležitosti veľkého jubilea – tisícročia Uhorska – preto sa nazýva jubilárny park.

Celá stavba za takmer 193.000 eur by mala byť ukončená začiatkom budúceho roka, práce zabezpečuje mestský podnik Služba.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu