V Spišskej Belej vybudovali Komunitné centrum za vyše 330-tisíc


Dátum: 27.12.2020

Obrázok k aktualite V  Spišskej Belej vybudovali Komunitné centrum za vyše 330-tisíc

V meste Spišská Belá vybudovali Komunitné centrum. Projekt uskutočnili vďaka finančnej podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Vlani získalo mesto nenávratný finančný príspevok na výstavbu Komunitného centra vo výške takmer 332 500 eur v rámci výzvy Ministerstva vnútra SR. Mesto Spišská Belá o tom informuje na svojej webstránke.

„Hlavným cieľom projektu je zlepšiť prístup ku kvalitným sociálnym a komunitným službám zameraným hlavne na príslušníkov marginalizovanej rómskej komunity,“ priblížila radnica s tým, že výsledkom projektu v budúcnosti bude zvýšená kvalita životných podmienok obyvateľov a zlepšenie poskytovania sociálnych služieb zameraných na zvýšenie ich zamestnateľnosti.

Dvojpodlažný objekt vybudovala za desať mesiacov spoločnosť EKO SVIP, Sabinov. Na prízemí sa za hlavným vstupom do objektu okrem zádveria a vstupnej chodby so schodiskom nachádza klubová miestnosť, kuchynka pre praktický tréning varenia, sociálne zázemie, technická miestnosť a sklad prístupný aj z exteriéru. Na poschodí sú priestory ďalšej klubovej miestnosti, dielňa pre remeselnú výučbu, kancelária komunitného pracovníka, miestnosť pre sociálne poradenstvo, stredisko osobnej hygieny a sociálne zariadenia. Pred objektom vznikli aj parkovacie miesta a prístupová komunikácia k budove komunitného centra. Prevádzku Komunitného centra v Spišskej Belej spustia v roku 2021 po zápise do Registra poskytovateľov sociálnych služieb.​

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu