V Smoleniciach začali stavať cyklochodník


Dátum: 16.08.2021

Obrázok k aktualite V Smoleniciach začali stavať cyklochodník
Obec Smolenice v okrese Trnava začala s výstavbou cyklochodníka, ktorý spojí obývanú časť so severovýchodnou priemyselnou časťou obce, kde sa nachádza Poľnohospodárske družstvo, spoločnosť Chemolak a železničná stanica. Nahradí starý chodník, ktorý bol už úplne rozpadnutý. Nový cyklochodník bude dlhý viac ako jeden kilometer, hotový má byť do konca tohto roku. Zhotoviteľom je spoločnosť Colas Slovakia, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní s cenou 252-tisíc eur. Obec Smolenice získala na túto investíciu peniaze z eurofondov, ktoré sú určené na bezpečnú a ekologickú doprava v regiónoch.

Už v krátkom čase budú mať podľa starostu Antona Chrvalu obyvatelia a návštevníci Smoleníc k dispozícii aj zdieľané bicykle. Stojiská pre ne sú už pripravené, v priebehu niekoľkých dní pribudne tridsať bicyklov a systém na ich požičiavanie. Zdieľané bicykle aj s celým systémom monitorovania a trasovania, evidencie požičiavania a softvérom budú stáť viac ako 100-tisíc eur, aj na túto investíciu získala obec peniaze z eurofondov.

Smolenice majú okolo 3 300 obyvateľov, navyše sú vyhľadávaným cieľom hlavne pre víkendových turistov, ktorých láka Smolenický zámok, jaskyňa Driny a iné turistické ciele.


Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu