V Slovenskej Ľupči chcú zrekonštruovať Hronskú ulicu za takmer 300-tisíc eur


Dátum: 06.03.2022

Obrázok k aktualite V Slovenskej Ľupči chcú zrekonštruovať Hronskú ulicu za takmer 300-tisíc eur

V obci Slovenská Ľupča v Banskobystrickom okrese pripravila miestna samospráva projekt rekonštrukcie Hronskej ulice. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota prác 278 240,47 eura bez dane z pridanej hodnoty. Ako agentúru SITA informoval starosta obce Roland Lamper, obec už podala žiadosť na poskytnutie nenávratného príspevku z operačného programu ľudské zdroje v rámci výzvy zameranej na podporu komplexného prístupu v obciach s miestnymi rómskymi komunitami.

„Ide o ulicu, ktorá prepája centrálnu časť obce s hlavnou cestou a rómsku osadu na ľavej strane rieky Hron,“ popísal starosta a dodal, že rekonštrukciu by chceli realizovať v tomto roku, ak bude obci schválená žiadosť a úspešne vysúťažia dodávateľa prác. Záujemcovia o realizáciu môžu ponuky posielať do 25. marca.

Projekt ponúka komplexný návrh v súčasnosti nedostatočne riešeného územia, ktorý má za cieľ zlepšiť prostredie v obci a zjednodušiť prístup k službám v obci pre miestnych obyvateľov. „Revitalizáciou územia, investíciami do prvkov zelenej infraštruktúry bude podporená ekologická stabilita a zlepší sa adaptačná schopnosť oblasti,“ uvádza sa v súťažných podkladoch s tým, že obnova má za úlohu zlepšiť pohyb peších a dopravy.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu