V Sabinove schválili 470-tisíc eur na výstavbu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti


Dátum: 14.01.2021

Obrázok k aktualite V Sabinove schválili 470-tisíc eur na výstavbu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti
Mestské zastupiteľstvo v Sabinove odsúhlasilo na svojom štvrtkovom zasadnutí financovanie výstavby Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Na projekt v celkovej hodnote viac ako 1,25 milióna eur s DPH schválili mestskí poslanci pre Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti Sabinov, n.o. celkovo takmer 347-tisíc eur. Ide o päťpercentné spolufinacovanie oprávnených výdavkov projektu vo výške 823 500 eur.

Mesto na nich teda prispeje sumou vyše 41-tisíc eur. Ďalších 700-tisíc eur je príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a zvyšných vyše 82-tisíc eur kryje štátny rozpočet. Zastupiteľstvo zároveň schválilo aj financovanie neoprávnených výdavkov na stavebné práce vo výške necelých 306-tisíc eur. Pôvodný návrh hovoril o vyčlenení sumy na neoprávnené výdavky v celkovej sume takmer 470-tisíc eur, ako však agentúru SITA informoval referent pre styk verejnosťou a médiami Mestského úradu v Sabinove Juraj Vrábel, poslanci pozmeňovacím návrhom vyčlenenú čiastku znížili o 102-tisíc eur na zdravotnícku techniku a vybavenie a 21-tisíc eur na informačno-komunikačnú technológiu. Výstavba centra má trvať dva roky.

Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti má vzniknúť v areáli sabinovskej polikliniky. Jeho vybudovaním sa má v meste integrovať primárna zdravotná starostlivosť. Cieľom je poskytovať zdravotnícke služby pod jednou strechou, aby pacient mohol absolvovať vyšetrenia na jednom mieste. Nová dvojposchodová budova vznikne rekonštrukciou starých a nefunkčných garáží. V novovzniknutom objekte majú byť umiestnené dve ambulancie všeobecného lekárstva pre dospelých, ambulancia všeobecného lekárstva pre deti a dorast, gynekológia, stomatológia, ako aj špecializované ambulancie endokrinológie a nefrológie.​

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu