V Ružindole získajú prístavbou k materskej škole miesto pre ďalších 25 detí


Dátum: 18.10.2022

Obrázok k aktualite V Ružindole získajú prístavbou k materskej škole miesto pre ďalších 25 detí
Obec Ružindol v okrese Trnava zvýši prístavbou jednej triedy k materskej škole jej kapacitu o 25 detí. V prístavbe bude herňa, spálňa a sociálne zariadenia, stavebné práce začínajú v týchto dňoch. Zákazku za 320-tisíc eur získala v opakovanom verejnom obstarávaní stavebná firma z Trnavy, na práce má podľa zmluvy deväť mesiacov. Viaceré obce v okolí Trnavy majú problémy s kapacitami svojich materských škôl, čo je dôsledok intenzívnej výstavby a sťahovania mladých rodín do dedín.
 
Obec Ružindol pôvodne podpísala zmluvu na prístavbu materskej školy za 228-tisíc eur so stavebnou spoločnosťou z Galanty. Tá neskôr požadovala zvýšenie ceny až na 360-tisíc eur. Takéto zvýšenie bolo podľa starostu Petra Galanského pre obec neakceptovateľné, preto došlo k ukončeniu zmluvy a vyhláseniu nového verejného obstarávania.

Obec Ružindol získala na prístavbu materskej školy prostredníctvom ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie peniaze z eurofondov.
 
V Ružindole začiatkom tohto roku rozšírili o päť tried aj základnú školu. Nové triedy za 700-tisíc eur vznikli v nadstavbe pôvodnej budovy a vyriešili vážne priestorové problémy školy.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu