V Rimavskej Sobote obnovia z finančného príspevku chodníky a osvetlenie


Dátum: 30.11.2020

Obrázok k aktualite V Rimavskej Sobote obnovia z finančného príspevku chodníky a osvetlenie
Mesto Rimavská Sobota má schválený nenávratný finančný príspevok na projekt Výstavba a rekonštrukcia chodníkov a výstavba osvetlenia z Operačného programu Ľudské zdroje. Ako informuje samospráva na svojej oficiálnej webstránke, výška príspevku je 494.698 eur.

Cieľom projektu je obnova existujúcich chodníkov pre chodcov a dobudovanie nových. Súčasťou je aj vybudovanie nového verejného osvetlenia v rámci sociálnej mobility a integrácie obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít.

Dĺžka rekonštruovanej časti chodníka, kde zmenia asfaltový kryt za zámkovú dlažbu, je 510 metrov. Celková dĺžka rekonštruovanej časti chodníka, kde vybúrajú celý chodník a vybudujú nový, je 850 metrov. Nová časť priestoru pre chodcov, ktorá vedie popri Dúžavskej ceste, je 980 metrov. „Práce budú uskutočnené dodávateľsky v roku 2021 na základe výsledkov verejného obstarávania,“ uvádzajú.

Mesto už má doručené rozhodnutie o schválení žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku. Jeho výška predstavuje sumu takmer 500.000 eur, celkové oprávnené výdavky projektu sú však 520.735 eur. Rimavská Sobota bude projekt financovať sumou päť percent, čo je 26.036 eur.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu